Среща с първокласниците от I“б“ клас от I СУ „Св.Седмочисленици“
12.05.2026 2026-05-12 12:04Среща с първокласниците от I“б“ клас от I СУ „Св.Седмочисленици“
🌞 Днес имахме удоволствието да посрещнем първокласниците от I“б“ клас с преподаватели г-жа Светослава Йорданова и г-жа Валентина Белчева от I СУ „Св.Седмочисленици“.
📌 Събитието е част от XX Национална библиотечна седмица, която е под надслов „Една мисия, много гласове: библиотеките обединяват“.
📚 Колегите от „Детски отдел“ представиха част от разнообразните книги, които децата могат да намерят във фонда на библиотеката, показаха едни много специални и стари книги от ценните сбирки на библиотеката. Запознаха малчуганите с интересните занимания, които „Детски отдел“ предлага на своите малки читатели. Децата прочетоха молбата на книгата и без затруднения се справиха с предизвикателната кръстословица, която библиотекарите им бяха приготвили.
🐚 Децата съвсем заслужено получиха своите грамоти за включването им в националната годишна Награда „Бисерче вълшебно“ 2026 год., а преподавателите им – грамоти за вдъхновители на децата и насърчители на четенето.
💌 На всички деца раздадохме като подарък Читателски карти с поканата да ни посетят отново скоро!
🎤 В края на срещата малките ни гости ни поздравиха с прекрасната песен „Земя на юнаци“.
❤️ Благодарим за тази мила среща и ви очакваме отново при нас!





