Среща с децата от I“в“ клас от I ОУ „Христо Ботев“
13.05.2026 2026-05-13 11:55Среща с децата от I“в“ клас от I ОУ „Христо Ботев“
Днес имахме удоволствието да посрещнем лъчезарните първокласници от I“в“ клас с класен ръководител г-жа Стела Груйкина от I ОУ „Христо Ботев“.
Събитието е част от XX Национална библиотечна седмица, която е под надслов „Една мисия, много гласове: библиотеките обединяват“.
![]()
Колегата от „Детски отдел“ връчи на децата грамота за участието им в националната годишна Награда „Бисерче вълшебно“ 2026 год., а г-жа Груйкина получи грамота за вдъхновител на децата и насърчител на четенето.
![]()
Малчуганите се запознаха с интересните занимания, които „Детски отдел“ предлага на своите малки читатели. Децата прочетоха молбата на книгата и с гордост ни поздравиха с едно от най-знаковите и обичани български стихотворения „Аз съм българче“. Специален поздрав получи и г-жа Груйкина от своите възпитаници, които и прочетоха стихотворението „Моята учителка“ от Леда Милева.
По време на срещата гл. сис. адм. на библиотеката, инж. Иванова, представи пред първокласниците презентацията „Околната среда в света на Al”. Тя запозна децата с ролята на Аl в дейностите по опазване на околната среда и идеята хора и технологии да работят заедно, за да се съхрани земята по-чиста, по-зелена, да е едно по-добро място за живот.
Малките ни гости се насладиха и на любимото на всички детско филмче „Франклин взема книги от библиотеката“.
На всички деца раздадохме като подарък Читателски карти с пожеланието да се превърнат в страстни книголюбци и редовни наши посетители!
Благодарим за тази мила среща и ви очакваме отново при нас!





