Първо посещение в библиотеката от I“г“ клас от Първо СУ „Св. Седмочисленици“
08.05.2026 2026-05-08 10:55Първо посещение в библиотеката от I“г“ клас от Първо СУ „Св. Седмочисленици“
Днес имахме удоволствието да посрещнем първокласниците от I“г“ клас с преподаватели г-жа Мариана Петкова и г-жа Павлина Георгиева от Първо Средно Училище Св.Седмочисленици.
Колегите от „Детски отдел“ представиха част от разнообразните книги, които децата могат да намерят във фонда на библиотеката, показаха едни много специални и стари книги от ценните сбирки на библиотеката. Запознаха малчуганите с интересните занимания, които „Детски отдел“ предлага на своите малки читатели. Децата прочетоха молбата на книгата, без затруднения се справиха и с предизвикателните игри, които библиотекарите им бяха приготвили. Първокласниците успяха да „посетят“ всички отдели на библиотеката благодарение на филма „60 години Регионална библиотека „Петър Стъпов“.
Децата съвсем заслужено получиха своите грамоти за включването им в националната годишна Награда „Бисерче вълшебно“ 2026 год., а преподавателите им – грамоти за вдъхновители на децата и насърчители на четенето.
На всички деца раздадохме като подарък Читателски карти с поканата да ни посетят отново скоро!
В края на срещата малките ни гости ни поздравиха с веселата песен „Сбогом, букварче!“ и ни подариха пъстри картини, създадени от самите тях, с които да украсим „Детска игротека“.
Благодарим за тази нова среща и ви очакваме отново в Регионална библиотека!





