Новини и блог

Новини

Първокласници от I ОУ „Христо Ботев“ на гости в библиотеката

IMG_20260526_102259

Първокласници от I ОУ „Христо Ботев“ на гости в библиотеката

🌞 Днес имахме удоволствието да посрещнем първокласниците от I“а“ клас с класен ръководител г-жа Петя Михайлова и първокласниците от I“б“ клас с класен ръководител г-н Георги Георгиев от I ОУ „Христо Ботев“.

📚 За малките ученици това беше първо посещение при нас. Колега от „Детски отдел“  представи на децата една малка част от книгите, които могат да се разгледат на място или да се заемат, за ползване у дома. Децата се запознаха с молбата на книгата.

🐚 Малчуганите съвсем заслужено получиха своите грамоти за включването им в националната годишна Награда „Бисерче вълшебно“ 2026 год., а преподавателите им – грамоти за вдъхновители на децата и насърчители на четенето.

💌 На всички деца раздадохме като подарък Читателски карти с поканата да ни посетят отново скоро!

📽️ В края на срещата малките ни гости се насладиха на любимото на всички детско филмче „Франклин взема книги от библиотеката“.

❤️ Благодарим за тази нова среща и ви очакваме отново в Регионална библиотека!