Първи „г“ клас от I ОУ „Христо Ботев“ на гости в библиотеката
27.05.2026 2026-05-27 12:10Първи „г“ клас от I ОУ „Христо Ботев“ на гости в библиотеката
Днес имахме удоволствието да посрещнем първокласниците от I“г“ клас с класен ръководител г-жа Златка Андонова от I ОУ „Христо Ботев“.
Колега от „Детски отдел“ връчи на децата грамота за участието им в националната годишна Награда „Бисерче вълшебно“ 2026 год., а г-жа Андонова получи грамота за вдъхновител на децата и насърчител на четенето.
![]()
![]()
Малчуганите се запознаха с интересните занимания, които „Детски отдел“ предлага на своите малки читатели. Децата прочетоха молбата на книгата и с гордост поздравиха своята преподавателка със стихотворението „Моята учителка“ от Леда Милева. Колегата представи на децата една малка част от книгите, които могат да се разгледат на място или да се заемат, за ползване у дома. Децата с огромно вълнение и желание се включиха в прочитането на различни стихотворения от шарените книжки.
На всички деца раздадохме като подарък Читателски карти с поканата да ни посетят отново скоро!
Благодарим за тази нова среща, мили деца и Ви пожелаваме още много вдъхновяващи книжни пътешествия: „До нови срещи!“






