Екскурзия в библиотеката
26.05.2026 2026-05-26 13:46Екскурзия в библиотеката
Днес, 21-ви май, ни посетиха петокласниците от паралелките „в“ и „г“ класове от Първо ОУ „Христо Ботев“ с преподавател в ГЦОУД г-жа Гюляй Мустафова.
Срещата започна с участието на учениците в забавно-образователната игра „Кой е най?“. Децата с жар и съревнователен дух премериха сили и знания по различни въпроси свързани с предстоящия празник – 24 май (Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност).
Срещата продължи с обиколка на институцията. Учениците посетиха всички отдели в библиотеката, а колегите ги запознаха с начина на работа в отдела, разнообразните услуги, които се предлагат, какви книжни и некнижни материали притежава библиотеката, кои от тях могат да се разгледат на място или да се заемат, за ползване у дома. Децата останаха впечатлени от изобилието от интересни книги, игри и развлекателни дейности, които библиотеката предлага на своите посетители.
Благодарим за тази нова среща и ви очакваме отново в Регионална библиотека!





